Bugun...


Televizyonda Gördüğü İşçisinin 36 Yıllık Önceki 4 Günlük Yövmiye Alacağını Gönderdi
Aydın'da 36 yıl önce çalıştığı inşaatta 4 günlük alacağı kalan Mehmet Vergili, yıllar sonra televizyonda gören eski patronunun kalan ücreti göndermesiyle şaşkına döndü.

Televizyonda Gördüğü İşçisinin 36 Yıllık Önceki 4 Günlük Yövmiye Alacağını Gönderdi
+ -
Reklam

Aydın'da yaşayan AYÇEP Başkanı Mehmet Vergili, gençlik yıllarında Ankara'da çalıştığı inşaat işinden hakettiği parayı 36 yıl sonra kazandı. Gençlik yıllarında taşeron bir inşaat firmasında çalıştığını belirten Mehmet Vergili, hiç beklenmedik bir anda eksik kalan yevmiyesine kavuştuğunu söyleyerek, "1980 yılında inşaatlarda haftada dört gün çalışarak harçlığımı çıkarıyordum. O zamanlar sağ-sol çatışmaları had safhadaydı. 12 Eylül darbesiyle Mamak Cezaevi'ne atıldım. Yanında çalıştığım Çorumlu Kemal Serinci'den 4 yevmiye alacağım kalmıştı. O da beni aramış ama bizi hapiste kimseyle görüştürmedikleri için bana parayı getirememiş. Ardından da Danimarka'ya taşınmış. Ben 8 yıl hapis hayatı yaşadıktan sonra serbest kaldım. Alacağım olan 4 yevmiyeyi de çoktan unuttum. Kemal Serinci ağabeyimizin de parayı veremediği için içinde ukte kalmış. Çocuklarından, kendisinin ölmesi halinde beni bulup parayı vermelerini istemiş" dedi.

''400 LİRAYI ÇOCUKLARIMA VERECEĞİM''

Çevre olaylarıyla birçok televizyon kanalına çıktığını ifade eden Vergili, en son Aydın'da zeytin ağaçlarının kesilmesini protesto etmek için düzenlenen eyleme katıldığını ve eski patronunun kendisini bu eylem sırasında televizyonda gördüğünü belirtti.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI